Efektywne wykorzystanie firmowego auta.

W obecnych czasach wiele firm udostępnia swoim pracownikom pojazdy na podróże służbowe. W podobnej sytuacji są właściciele przedsiębiorstw, którzy każdego dnia muszą dostarczać swoje produkty do innych miast. Jednak czy każdy z nich ma pewność, że jego samochód jest wykorzystywany wyłącznie w celach służbowych?

Z pomocą może w tej sytuacji przyjść monitorowanie pojazdów. Sposoby obserwacji aut są oferowane przez wiele firm dostępnych na naszym rynku. Obiecują one, że zlokalizują pojazd z pomocą nawigacji GPS, co usprawni kontrolę trasy, jaką przebył podwładny w wyznaczonym terminie. Dzięki temu, dają szansę by obserwować, czy dostawca nie działa na własną rękę. Zleceniodawca może więc upewnić się, czy nie jest oszukiwany i czy jego samochód nie służy nieodpowiednim celom. Oprócz nawigacji GPS, wiele usługodawców proponuje także inne rozwiązania. Pośród nich znaleźć można systemy poziomu paliwa, dzięki którym pracodawca może mieć pewność, iż jego pieniądze są wykorzystywane uczciwie, a benzyna nie są kradzione. Należy przy tym wspomnieć, że dostępne są różne rozwiązania techniczne, dopasowane do poszczególnych maszyn. Znajdują się wśród nich przepływomierze, sondy, systemy kontroli otwarcia korka. Monitorowanie aut to także ochrona przed kradzieżą, zarówno na terytorium Polski, jak i za granicą. Systemy tego rodzaju zapewniają powiadomienie właściciela o różnych podejrzanych sytuacjach. Znajdują się wśród nich takie możliwości jak powiadomienie sms-em lub telefoniczne przedsiębiorcy, albo zawiadomienie policji, że konieczna jest w tej chwili interwencja.

Na zakończenie warto wspomnieć, że decydując się na konkretną technologię, należy ją przedyskutować z doradcą, gdyż nie każdy system będzie pasował do każdego samochodu. Również ich ceny, mogą się zasadniczo różnić, zależnie od przedsiębiorstwa, jednak zalety takiego nadzoru powinny w ciągu krótkiego czasu wynagrodzić poniesione koszty. Biorąc pod uwagę te wszystkie możliwości można stwierdzić, że monitorowanie pojazdów ma ogromną rolę dla przedsiębiorstw i będzie jeszcze unowocześniane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>