GPS w telefonie

lokalizacja-testW miastach żyje najwięcej osób, więc nic dziwnego, że i drogi tam są najbardziej zatłoczone. Chociaż podobno ludzie przyzwyczajają się do wszystkiego, to ciężko sobie wyobrazić sytuację, kiedy z uśmiechem na ustach stoimy w gigantycznych korkach. Przeszkadzają one we wszystkim, w dotarciu na czas do pracy, szkoły, na uczelnie i umówione spotkanie biznesowe, a po pracy, gdy marzymy tylko o tym, by znaleźć się w domu, także kwitniemy w korkach. Nie można dać się zwariować, korki trzeba oswoić, np. koszystając z GPS-a w telefonie.

Uciążliwe korki

Zgoda, polubić ich się nie da, ale walka z nimi to walka z wiatrakami. Sieć dróg nie rozrasta się w sposób wystarczający, by sprostać wymaganiom coraz większej liczbie samochodów, na który pozwolić sobie może dzisiaj prawie każdy. Daje on dużą wygodę i swobodę w dotarciu do wyznaczonego celu, jednak niestety na nic się zda, gdy utkniemy w korkach. Jakie są ich przyczyny? Poza dużą liczbą samochodów na drogach, szczególnie godziny szczytu, gdy większość z nich w jednym czasie próbuje przedostać się przez miasto. Jeśli chcesz więc uniknąć zatorów drogowych, lepiej zmień czas pracy, np. przychodź i wychodź pół godziny później (co oczywiście nie zawsze jest dobrze widziane przez pracodawców). Kolejnym powodem tworzenia się korków są remonty drogowe, które także są postrachem kierowców. Niestety, najczęściej są one przeprowadzane w dzień i zmieniają zasady ruchu w określonym obszarze na bardzo długo, często wyłączając z użytku sporą część miasta. Remonty są jednak koniecznością (szkoda tylko, że nie wykonuje ich się w nocy), szczególnie, że naprawione nawierzchnie wytrzymują zaledwie kilka lat i znowu trzeba je reperować. Żaden kierowca z tym nie wygra, ale może spróbować obejść.

Omijaj zatory

Przydatny w walce z korkami jest GPS w telefonie. Wszystkie nowsze smartfony i inne urządzenia mobilne wyposażone są w aplikację, umożliwiającą zaplanowanie trasy. Jednak często to za mało, by nie utknąć w korkach. Jest jednak rozwiązanie. Kierowcy mają możliwość pobrać aplikację, która działa jak GPS w telefonie, ale dodatkowo ma o wiele więcej funkcji, między innymi informuje o aktualnym stanie zakorkowania w mieście. Najpopularniejszy taki program, Yanosik, jest jednocześnie legalnym antyradarem, dzięki któremu kierujący mogą wzajemnie ostrzegać się o niebezpieczeństwach występujących na drodze oraz o obecności radarów i fotoradarów. Zapoznanie się z korkami przez wyruszeniem w trasę pomoże zaoszczędzić sporo nerwów i przede wszystkim bezcennego czasu. Czasami lepiej opłaca się obrać dłuższą trasę, ale szybciej dotrzeć do celu, niż pozornie krótszą, ale nieprzejezdną, szczególnie w godzinach porannego lub popołudniowego szczytu. Korki niestety odbierają dużo radości z dnia, więc dobrze jest ich unikać lub przestać się przez nie denerwować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>