Modne auto, modne gadżety – dla Ciebie

vwChyba nikt nie ma wątpliwości, że dla wielu osób samochód to nie tylko środek transportu, ale także obiekt….uczuć. Codzienna troska o pojazd idzie często w parze z auto-gadżetami. Co można zrobić aby z jednej strony należycie troszczyć się o auto a z drugiej czerpać przyjemność z jazdy?Co dokupić do samochodu? Nie musisz mieć od razu iphone – nawigacja, czy inne przydatne apki działają nawet na tańszych smartfonach. Zobacz jakie jeszcze możliwości oferuje Tobie XXI wiek.

Nie oszukujmy się, troska o auto kosztuje. Płacić trzeba nie tylko za sam samochód, ale też za tankowanie, czy mycie. Wybór gadżetów jest spory. Jeśli masz np. iphone – nawigacja spokojnie pokieruje Cie do celu. Ba! Każdy smartfon to dla kierowcy cała seria ciekawych możliwości. Te nowoczesne telefony pełnią już rolę pełnoprawnego asystenta kierowcy. Smartfon z nawigacją to już żadne zaskoczenie – większość systemów ostrzeże cię o fotoradarach i kontrolach policji a nawet inspekcjach. Co bardziej popularne apki potrafią wyznaczyć Tobie jeszcze trasę bez korków. I są…darmowe. Jeśli telefon to za mało, do dyspozycji masz też samochodowe kamerki (przydatne na wypadek – odpukać stłuczki), ale też nowoczesne i designerskie odświeżacze powietrza czy osłonki na okna.

W środku

Jeśli podróżujesz z maluchem koniecznym wyposażeniem auta jest fotelik samochodowy, który zapewni mu komfortową i bezpieczną jazdę. Dziecko doceni też specjalne maty edukacyjno -rozrywkowe, które doczepia się do tylnej części siedzenia kierowcy bądź pasażera. Podróż nie musi być przecież nudna – wręcz przeciwnie – to czas, który warto fajnie wykorzystać. Pamiętaj aby wewnątrz pojazdu np. w szafce trzymać płyn do czyszczenia szyb i ręczniczek (w zimie zaś skrobaczkę do szyb). Dzięki temu w sytuacji awaryjnej będziesz mógł szybko doprowadzić auto do porządku – przynajmniej tak z grubsza. W samochodowych skrytkach warto zachować też oświadczenie sprawcy kolizji (na wszelki wypadek) oraz inne rzeczy z których może będziemy chcieli korzystać – zapasowy strój, rezerwowa czapka, czy książka dla pasażera.

Na zewnątrz

Wiemy co w środku. A na zewnątrz? Nawet najnowocześniejszy model samochodu nie będzie wyglądał dobrze, jeżeli będzie on brudny i zaniedbany. Dlatego też warto dbać o czystość karoserii, szyb, opon i felg. Regularne mycie to podstawa, oczywiście może się zdarzyć też tak, że po wyjątkowo „zakurzonej” podróży trzeba będzie szorować auto jeszcze raz. Nie ma rady. Jeżeli masz trochę gotówki może warto zafundować swoim czterem kółkom coś extra? Na przykład możesz oprócz zwykłego mycia zlecić też woskowanie. Jeśli lakier samochodu stracił swój pierwotny blask ratunkiem nie musi być ponowne lakierowanie, a na przykład odświeżenie (zwane także renowacją) lakieru. Efekty są widoczne, a sama operacja wychodzi taniej niż przy lakierowaniu od nowa. Taki odświeżenie przywraca karoserii blask i pozwala też pozbyć się rys czy odprysków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>