Motoryzacja się zmienia

produkcja samochodówMotoryzacja to potężna gałąź gospodarki – która ma spory wpływ na nasze życie. Dzisiejszy poziom zaawansowania technologicznego jest tak wysoki, że nasi przodkowie mogliby tylko o nim pomarzyć. Co oferuje nam rynek?

Kierowcy nie mają łatwo – ceny benzyny szybują, z drugiej jednak strony jeszcze nigdy przedtem tyle nowinek technicznych nie działało na ich korzyść. Jedyną barierą jest tutaj tylko (albo aż!) cena. W końcu takie nowoczesne pojazdy i udogodnienia wszelkiego gatunku kosztują. Warto jednak przekonać się co oferują!

Biznes zyskuje i zarządza

Na rozwoju techniki związanej z pojazdami zyskują zwłaszcza duzi gracze – firmy, organizacje instytucje. Zaawansowanie technologicznie sprzyja szczególnie tym organizacjom, których działalność opiera się na transporcie. Mowa tu nie tylko o samych samochodach dostawczych, które są tak skonstruowane, że mogę bezpiecznie przewozić nawet delikatne towary, ale także o rozwiązania, które pomagają zarządzać flotą. Mowa tu o systemach monitoringu takich, jak na przykład Flotis. To rozwiązanie doceniane przez sektor MŚP. Dzięki Flotis fleet managerzy mogą nie tylko sprawdzać położenie pojazdów, ale też trasę jaką one przejechały. Monitoring gps potrafi też wysłać alerty kiedy dane auto wyjedzie poza przykazaną wcześniej trasę. Głównym celem tego typu systemów jest trzymanie w ryzach wydatków ponoszonych na paliwo i sprawne zarządzanie pojazdami.

W stronę elektroniki, w stronę XXI wieku

Auta, które początkowo miały wozić ludzi z miejsca na miejsce nadal to robią – tyle, że znacznie szybciej i znacznie bardziej komfortowo. Korzyści odczuwają nie tylko firmy, ale także pojedynczy użytkownicy aut, osoby prywatne. Skórzane fotele, wygodne zagłówki, śliczny kolor nadwozia, nowoczesny design – to tylko pierwsze z brzegu przykłady pokazujące klasę nowych aut. Jednym z wyróżników nowoczesnych samochodów jest ich elektroniczność. Komputery pokładowe są teraz mózgiem aut – ma to swoje plusy i minusy. Starsze auta można było dość szybko i tanio naprawić, te nowe modele wymagają już interwencji autoryzowanych specjalistów. Atutem nowych aut jest to, że potrafią bardzo wiele: podgrzewane siedzenia, wspomaganie kierownicy, asystent parkowania. Do tego czujniki, poduszki powietrzne i wiele innych. Producenci kuszą klientów nowoczesnym designem, i kolorami. Dziś można mieć samochód praktycznie w każdej barwie i w każdym odcieniu. Na rynku o zawrót głowy mogą przyprawić modele samochodów. Znajdziemy zarówno małe, miejskie auta, jak i bardziej terenowe modele. Obok nienarzucających się zwykłych modeli mamy także ich eleganckie, bardziej biznesowe odpowiedniki.

Wiek XXI sprzyja miłośnikom motoryzacji. Nie ukrywajmy – większości osób nie stać na najnowsze modele aut, nie przeszkadza to jednak poczytać co nieco o nowościach. Osób zainteresowanych motoryzacją przybywa – to dla nich powstają czasopisma poświęcone motoryzacji. Do dyspozycji zainteresowanych są też programy poświęcone motoryzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>