Wybicie szyby czy awaryjnie otwierać samochód?

To może zdarzyć się każdemu – chwila roztargnienia i nagle orientujemy się, że zatrzasnęliśmy kluczyki w aucie. Czasem wystarczy zostawić komplet kluczy w kurtce, którą następnie chowamy do bagażnika. Można się złościć i mieć światu za złe. Nie zmienia to jednak faktu, że musimy stanąć przed wyborem sposobu, w jaki poradzimy sobie z tym problemem.

Jeszcze nie tak dawno temu samochód można było otworzyć samodzielnie lub przy pomocy niezawodnego szwagra. Teraz jednak zamki samochodowe rzadko kiedy są złożone z mechanizmów i systemów rygli i zapadek. Nad otwieraniem samochodu czuwa samochodowy komputer, a sam zamek (i kluczyk) jest naszpikowany technologią. Zdecydowanie śrubokręt nie przyda nam się podczas otwierania takiego zamku.

Kiedyś wiele osób decydowało się także na wybicie którejś szyby i w taki sposób dostanie się do auta (a tym samym kluczyków). Czasami takie rozwiązanie mogło faktycznie być tańsze. Jednak obecnie auta mają zabezpieczenia przed nieautoryzowanym wejściem. Całkiem więc prawdopodobne, że wybicie szyby poskutkuje zablokowaniem stacyjki i auto nam już nie odpali.

Właśnie z tego względu coraz częściej kierowcy decydują się na awaryjne otwieranie samochodu. Dzięki temu wiedzą, ze specjalista nie wyrządzi niepotrzebnych szkód, dostosuje on też odpowiednia metodę do naszej konkretnej marki samochodu.

Takie rozwiązanie jest też tańsze niż dorabianie kluczyków. Pamiętajmy, że auta nie mają już takich kluczy, do których przyzwyczailiśmy się przez lata. Kluczyk do samochodu to obecnie mini komputerek, który zawiera odpowiednio zakodowanie informacje tylko dla naszego auta. Dorobienie takiego klucza to koszt około tysiąca złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>