Zanim zapłacisz – czyli kilka słów o kupowaniu auta

kupowanie-samochoduNiezależnie od tego czy to Twój pierwszy, czy setny raz zakup auta to spore wyzwanie. Pod uwagę wziąć trzeba sporo czynników i jeszcze należy przygotować się na czasochłonne przygotowania. Jak poradzić sobie z tym wyzwaniem? Oto zestaw praktycznych i sprawdzonych porad.

Należy w pierwszej kolejności wskazać, że sam koszt zakupu auta (czas + pieniądze bądź kredyt) to jedna sprawa. Drugą kwestią jest jego późniejsze utrzymanie. Wydatków jest naprawdę sporo i trzeba je – nomen – omen wliczyć w koszty. Mowa tu o kosztach paliwa, ubezpieczenia, Do tego chodzą wydatki na przeglądy techniczne i ew. naprawę usterek. Dla tych, którzy mają nieco grubszy portfel ciekawą opcją mogą być rozmaite usługi dodatkowe czy gadżety. Auto można myć i woskować, można go lakierować i wyposażać w różne udogodnienia. W wersji low budget można, dla umilenia nastroju kupić sobie odświeżacz powietrza bądź zawiesić na lusterku ulubione maskotki.

Diesel czy benzyna – odpowiedź nie jest prosta

kupowanie-samochodu-uzywanegoOsoby kupujące samochód często mają kilka dylematów. Diesel czy benzyna – oto jest pytanie! Jeszcze niedawno w Polsce był szał na silniki Diesla. Jednak w ostatnim czasie ceny benzyny i oleju napędowego się prawie zrównały. Dlatego obecnie zakup auta z silnikiem diesla opłaca się tym, którzy udają się w dalekie trasy. Zakup z auta z silnikiem diesla powinni rozważyć więc handlowcy czy często podróżujący managerowie. W ostatnim czasie coraz głośniej słychać było o autach z napędem hybrydowym. Jakie korzyści one oferują? Są oszczędniejsze jeśli chodzi o zużycie energii i zużycie części samochodu. Samochody hybrydy to takie auta w których obok silnika spalinowego działa silnik elektryczny.

Co gwarantuje ta gwarancja?

Istotną sprawą – jeżeli decydujemy się na zakup auta u dealera samochodowego, plac-samochodowczyli auta nowego – jest kwestia gwarancji. Sprzedawcy kuszą nabywców wydłużonym okresem gwarancji, jednak sam czas jej trwania wcale nie przesądza o jej jakości. Dlaczego? Bo pod uwagę trzeba wziąć też inne, równie istotne czynniki takie jak:zakres gwarancji a zwłaszcza spis części i podzespołów jakie ona obejmuje. Dokładne zapoznanie się z warunkami gwarancji może zaoszczędzić nam wielu rozczarowań. Gwarancja nie zawsze uchroni nas od wszystkich kosztów naprawy auta i lepiej być tego zawczasu świadomym. Warto też dodać, że poszczególne części auta mogą być objęte gwarancją na zróżnicowany czas. Dla przykładu – gwarancja na akumulator może wynosić 2 lata, ale już na sprzęt audio 3.

Źródło: moto.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>