Złość za kółkiem nie popłaca

kierowca wariatKorki, drogie paliwo a do tego jeszcze te remonty i nierozgarnięci piesi. Tak wygląda świat złośnika za kółkiem. Warto jednak trzymać ręce na wodzy. Dlaczego? Bo złość może sporo kosztować i przysporzyć więcej zmartwień niż pożytku.

Powodów do frustracji nie brakuje: tłok na drogach, nierozgarnięci uczestnicy ruchu, remonty, objazdy. Dodajmy do tego pośpiech, niewyspanie i mamy receptę na bardzo nerwowy poranek. Swoje emocje za kółkiem czasem trudno powstrzymać, jednak warto chociaż się postarać. Jak to zrobić? Niektórych rzeczy trzeba się po prostu nauczyć. Dobry nawyk może nam pomóc w wielu sprawach. A na pewno pomoże już uchronić się od mandatu.

Jeśli bardzo denerwują nas korki to chociaż spróbujmy je ominąć – może do pracy da się dojechać nieco inną trasą? A może uda się wyjechać wcześniej z domu? Czasem dobrym rozwiązaniem jest po prostu przesiadka na tramwaj – i ile jest to korzystne w naszym przypadku, można to sprawdzić i porównać. Na przykład jeden tydzień jeździjmy bez zmian autem, a w drugi tydzień przesiadamy się na tramwaj. Będziemy mieli przynajmniej porównanie. Za kółkiem relaksować może nas muzyka. I nie chodzi tu wcale o to aby słuchać odgłosów przyrody, a o to aby słuchać tego co lubimy.

Według ludowej mądrości dobre uczynki do nas wracają, złe także. Dlatego postarajmy się zmienić nasze drogowe nastawienie i zachowywać się życzliwie. Złoszczenie się za kierownicą raczej nic nie da. Uśmiech i pozytywne nastawienie mogą czasem zdziałać, małe drogowe cuda. Zresztą stanie w korku to jeszcze nie jest tragedia. Otwarte podejście do innych uczestników ruchu drogowego jest dobre dla nas wszystkich. Bądźmy uważni ale też wyrozumiali.

Nerwy za kółkiem to zły doradca. Przez nie kierowcy tracą nad sobą panowanie. Pół biedy jeżeli ktoś sobie poprzeklina. Gorzej jeżeli z tego wszystkiego spowoduje wypadek. A stres skłania nas często do agresywnych zachowań w tym najczęściej do przekraczania dozwolonej prędkości. Za takie coś trzeba liczyć się z mandatem w wysokości od 50 do nawet 500 zł. Nawet nieuzasadnione trąbienie zagrożone jest kara mandatu. Ostrożnie też z wyprzedzaniem. Robienie tego w niewłaściwy sposób zagrożone jest karą 300 zł. Nie wolno także robić innym na złość. Droga to nie przedszkolne. Jeśli ktoś nas wyprzedza to nie powinniśmy przyspieszać to skrajnie niebezpieczne i karalne.

Pamiętajmy, że za szarżowanie za kółkiem grożą nam mandaty. Patrole policji mogą spotkać nas nie tylko na wylotówkach, ale też w samym sercu miasta. Dlatego też lepiej jechać spokojnie i starać się nie przejmować tym, na co nie ma się wpływu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>